לקראת קיץ 2013 - כמה עולה תיקון דוד שמש?

קישורים ממומנים

רוצים לדעת כמה עולה תיקון דוד שמש? בדקנו באמצעות מחירונים ברשת מהם המחירים הממוצעים לתיקון דוד שמש. להלן התוצאות.

הרשת מלאה בהצעות של מחירונים שערכו מומחים שונים ויצרו מחירון לתיקונים שונים בתקלות בדודי שמש. היום בבלוג החלטנו לבדוק כמה מהם ולהציג לכם מחירון ממוצע שינסה להתקרב למחיר האמיתי בצורה הטובה ביותר.

היות ויכולות להיות עשרות תקלות שונות, אנחנו נתייחס רק לתקלות הנפוצות בדודי שמש שרוב הסיכויים שאם תיתקלו בתקלה, סביר להניח שהיא תופיע כאן.

מחיר החלפת פלאנג' בדוד שמש

אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש היא תקלה בפלאנג'. למי שלא מכיר, פלאנג' הוא החלק התחתון שסוגר את הדוד ועליו יושבים התרמוסטט וגוף החימום. בעשור האחרון, רוב דודי השמש מיוצרים כך שהפלאנג' מגיע כבר מובנה יחד עם התרמוסטט ועם גוף החימום ולמעשה מהווה חטיבה אחת. לכן, במקרים רבים, לא יהיה מנוס מהחלפת כל החלקים האלו.

לסיכומו של עניין, מחיר החלפת פלאנג' יעלה לכם כ-400 ש"ח וישתנה בעיקר לפי מיקום הדוד (בוידעם, גג שטוח, או גג רעפים).

מחיר החלפת גוף חימום בדוד שמש

לעיתים ישנה תקלה רק בגוף החימום ובמקרים רבים אין אפשרות לתקן את הגוף אלא רק להחליפו. מחיר החלפת גוף חימום מתחיל בסביבות ה-250 ש"ח במקרים פשוטים ויכול להגיע עד ל-400 ש"ח במקרים מורכבים יותר.

מחיר החלפת תרמוסטט בדוד שמש

בדומה לתיקון גוף חימום, גם תיקון תרמוסטט דורש במקרים רבים החלפת המוצר באחד חדש. גם המחיר של החלפת תרמוסטט לדוד שמש דומה לגוף חימום והוא נע בין 180 ש"ח ל-350 ש"ח.

מחיר החלפת צינור בדוד שמש

החלפה של צינור פגום בדוד שמש יכולה לעלות לכם בין 200 ש"ח ל-350 ש"ח בהתאם למיקום הצינור ומורכבות התיקון.

מחיר שטיפת קולט שמש

לעיתים, מצטבר על קולט השמש אבק ולכלוך שמפריע לקרני השמש לחמם את הקולט. במצב כזה, נדרשת שטיפה של הקולט. מחיר שטיפת קולט שמש נע בין 200 ש"ח ל-300 ש"ח (תלוי אם הדוד ממוקם בגג שטוח או בגג רעפים).

מחיר תיקון מאיץ חום

הרבה מאוד אנשים מתקינים מאיץ חום בדוד השמש כדי שמהים יהיו חמים יותר ובמהירות גבוהה יותר. במקרה של תקלה במאיץ החום של הדוד, לא תמיד ישנה אפשרות לתקנו וברוב המקרים, עדיף להחליפו. מחיר החלפת מאיץ חום בדוד שמש עולה כ-380 ש"ח בממוצע.

מחיר ניקוי אבנית בדוד שמש

לפי המידע שבידינו, רוב התקלות בדוד שמש או חשמל נגרמות כתוצאה מניקוי אבנית. למרות שכל אחד יכול לבצע ניקוי אבנית בדוד בעצמו, מומלץ להזמין איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם. עלות ניקוי אבנית בדוד שמש נעה בין 350 ל-400 ש"ח.

מחיר תיקון טיימר/מפסק בדוד שמש/חשמל

מחיר החלפת טיימר תלוי ומשתנה בסוג הטיימר שאתם קונים. ישנם טיימרים הנמכרים כיום בפחות מ-100 ש"ח וישנם כאלו שעולים 200 ש"ח. בכל אופו אם תרצו שחשמלאי יתקין את הטיימר עבורכם, העלות הממוצעת לשירות זה היא 150-200 ש"ח.

מחיר תיקון דליפה בדוד שמש

עוד תופעה מעצבנת במיוחד בדודי שמש היא דליפה או נזילה מאחד הצינורות של הדוד או של הקולט. החדשות הרעות הן שתיקון דליפה לא תמיד מצליח ולפעמים קשה מאוד לאתר את הנזילה. החדשות הטובות הן שתופעה זו היא די נדירה ונגרמת רק לעיתים רחוקות. בכל אופן, מחיר תיקון נזילה או דליפה מדוד השמש נע בין 300 ל-500 ש"ח (תלוי באיתור מהיר של הנזילה ובמיקום הדוד, הקולט והצינורות). 

מחיר תיקונים חשמליים בדוד שמש

לעיתים קרובות מאוד, ישנם תקלות חשמליות קטנות שגורמות לדוד לא לעבוד בכלל. חוט קטן שנשרף, קצר חשמלי באחד החוטים וכד'. ברוב המקרים, טכנאי תיקון דודים לא אמור לגבות עבור תיקון קטן שכזה יותר מ-250 ש"ח.

מחיר התקנת מפסק בדוד שמש

לסיום, אם אתם נדרשים לבצע התקנת נקודה חדשה לדוד או החלפת מפסק לדוד שמש, המחיר הממוצע שחשמלאי יגבה עבור זה הוא בין 150 ל-250 ש"ח.

0 תגובות: