מחיר הרחקת יונים

קישורים ממומנים

כמה עולה להרחיק יונים? אילו שיטות שונות מציעים המדבירים? ומהי השיטה להרחקת יונים הזולה ביותר? בכתבה הבאה שלפניכם.

עם כל האהדה ליונים ולציפורים, התנחלות של יונים בחצר, פתח הגג, פתחי כביסה או בחלון הבית שלכם יכול להוות מטרד לא קטן ולסבל יומיומי מתמשך. חברות ההדברה והיצרנים מודעים היטב לבעיה זו וממציאים כל הזמן שיטות חדשות וטכנולוגיות כדי להיפטר מן היונים בצורה הומנית שתתאים לכולם.

בכתבה הבאה, נציג בפניכם כמה מן השיטות המקובלות ביותר בקרב המדבירים להרחקת יונים וננסה לברר כמה עולה הרחקת יונים בהתאם לכל שיטה ושיטה.

הערה חשובה: ישנם מדבירים אשר משתמשים בשיטות פסולות אשר הורגות את היונים. אין צורך לציין שהדבר אינו חוקי ואינו מוסרי וכמובן שאנו לא נציג כאן שיטות מסוג זה.

שיטות להרחקת יונים

אז כפי שציינו קודם, נברר תחילה מהן השיטות השונות להרחקת היונים. ובכן, ישנם כמה שיטות נפוצות של שיטות להרחקת יונים ועוד כמה שיטות פחות מקובלות. להלן פירוט השיטות:

הרחקת יונים באמצעות רשת

אחת השיטות הנפוצות ביותר להרחקת יונים. בשיטה זו, מניחים רשת (ברוב המקרים רשת שקופה) על הפתח בו נכנסות היונים ובדרך כלל הבעיה נפתרת. אם ישנה גישה נוחה לפתח, ניתן לקנות רשת להרחקת יונים בחנויות ולהתקין זאת לבד. במידה והגישה פחות נוחה, כדאי להזמין מומחה להרחקת יונים שיעשה זאת.

הרחקת יונים בעזרת דוקרנים

עוד שיטה שנפוצה מאוד בקרב חברות הרחקת יונים היא באמצעות דוקרנים. היתרונות בשימוש בדוקרנים הוא שהם כמעט ולא נראים, אפקטיביים ביותר וניתנים ברוב המקרים להתקנה עצמית. ישנם כמה סוגים של דוקרנים להרחקת יונים:
 • דוקרנים מפלסטיק - הפשוטים ביותר ונמכרים ברוב החנויות הגדולות של עשה זאת בעצמך כגון הום סנטר או אייס קנה ובנה וכו'.
 • דוקרנים מפח - כמעט ולא בשימוש
 • דוקרנים מברזל - כמעט ולא בשימוש
 • דוקרנים מנירוסטה - הנפוצים ביותר והאפקטיביים ביותר כאשר הם מגיעים עם מקדמי הגנה, חזקים במיוחד ועמידים לאורך זמן לשמש ולתנאי מזד אוויר קשים.
הרחקת יונים בעזרת סלילים

גם הרחקת יונים באמצעות סלילים היא נפוצה ובדומה לשיטת הדוקרנים גם היא ניתנת להתקנה בפתחים צרים ובעל יתרון נוסף כאשר ניתן לנתק בצורה פשוטה את הסליל ולהחזירו למקום (במידה ויש צורך בגישה זמנית לפתח).

הרחקת יונים באמצעות מלכודות

שיטה נוספת ונפוצה בקרב חברות ההדברה היא הרחקה של יונים בעזרת מלכודות.בשיטה זו היונים נלכדות בתוך כלוב מיוחד עם פתחים נסתרים. החסרון בשיטה זו היא שעליכם לדאוג לפנות ובבטחה את הינים שנלכדו למקום אחר.

שיטות פחות נפוצות להרחקת יונים

כאמור, ישנם עוד כמה שיטות להרחקת יונים אך מוצעות רק במקרים בודדים או פרטניים.הנה כמה מן השיטות האלו:
 • הרחקת יונים בעזרת רשת חשמלית - פסי מתכת אשר יוצרים מכת חשמל לא מזיקה ליונים.
 • הרחקת יונים באמצעות דחליל - כן, כמו בקוסם מארץ עוץ, מסתבר שהשיטה הזו עדיין עובדת במקומות מסוימים.
 • הרחקת יונים באמצעות חוט רטט - 
 • הרחקת יונים באמצעות מכשירים קוליים - מכשיר מיוחד המפיק קולות וצלילים המרתיעים את היונים מלהתקרב.
כמה עולה הרחקת יונים?

לאחר שהבנו את כל השיטות הנפוצות והפחות נפוצות להרחקת יונים והבנו גם מהן היתרונות והחסרונות של כל שיטה ושיטה, נציג בפניכם את המחירים הממוצעים לשיטות הנפוצות.

מחיר הרחקת יונים בעזרת רשת -במוצע ניתן לומר כי המחיר הממוצע להרחקת יונים עם רשת נעה בין 100 ש"ח ל-150 ש"ח למ"ר או בין 600 ל-900 ש"ח לכל העבודה. המחיר כולל את התקנת הרשת.

מחיר הרחקת יונים באמצעות דוקרנים - בין 50 ש"ח ל-150 ש"ח למ"ר כאשר המחיר ישתנה בהתאם לסוג הדוקרן שבחרתם.

מחיר התקנת יונים בעזרת סלילים - בין 50 ל-120 ש"ח למטר רבוע בממוצע.

מה משפיע על המחיר?

ישנם פרמטרים נוספים ותוספות שונות שמשפיעים בצורה ישנה על המחיר. למשל:
 • מינימום הזמנה - ישנם מתקינים אשר דורשים מינימום מ"ר ובמקרים של כמות קטנה של מ"ר, יבקשו מחיר גבוה יותר.
 • מקום ההרחקה - אחד הגורמים המשפיעים ביותר על המחיר הוא האיזור שאותו רוצים להרחיק (פתח גג, מסתור כביסה, פתח חלון וכו') כעיקרון, ככל שהגישה תהיה נוחה יותר כך המחיר יהיה זול יותר.
 • ניקיון של המקום לפני ואחרי העבודה.
 • ריסוס האיזור נגד כיני יונים.
איזה שיטה הטובה ביותר להרחקת יונים?

מכיוון שבכל בית יש את הבעיה שלו וכל בעיה דורשת פתרון אחר, לא ניתן לקבוע בוודאות מהי השיטה הטובה ביותר אך ניתן לומר כי במידה ויש לכם גישה קלה לפתח שאותו אתם רוצים להרחיק יונים ממנו, השיטה הזולה ביותר תהיה לקנות ברשתות הגדולות דוקרנים פשוטים ולהתקין זאת בעצמכם.

במידה ולא מתאפשר הדבר, הזמינו מרחיק מקצועי ואמין שאפשר לסמוך עליו ותנו לו לקבוע עבורכם מהי השיטה המומלצת ביותר להרחיק יונים מבתיכם.

0 תגובות: